Haber

Putin, Rus kamu kurumlarının yabancı otomobil alımını durdurmasını istedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkesindeki kamu kurumlarının yabancı araç alımlarının devam etmesini talep ettiğini belirterek, “Bunun mutlaka ortadan kalkması gerektiğini ve ülkedeki tüm bürokratların yerli araç kullanması gerektiğini söyledim.” söz konusu.

Putin, başkent Moskova’da çeşitli şirketlerin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi.

Rusya’nın yurtdışından ithalatı durdurmayı düşünmediğini vurgulayan Putin, “Elbette ithalata ihtiyaç var. Ama bazı temel şeyler, yani kendi tükettiklerimiz yerli üreticilere yönlendirilmelidir.” dedi.

Rus hükümetinin bu nedenle yerli şirketlere mali takviyeye öncelik verdiğini belirten Putin, Rusya’daki şirketlere doğrudan alımlarla takviye verilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkesindeki kamu kurumlarından yabancı araç alımı talebini reddettiğini kaydeden Putin, “Bakanlıklar, ajanslar ve çeşitli yönetimler yabancı araç alımlarının devam etmesini istediler. Bunun kesinlikle kaldırılması gerektiğini ve ülkedeki tüm bürokratların acilen gereğini yerine getirmesi gerektiğini söyledim. yerli araba kullanın.” söz konusu.

Yerli otomobillerin bazı durumlarda eskiye göre “daha mütevazi” olabileceğine işaret eden Putin, “Bu çok kötü bir şey değil aksine iyi olur. Bütün bu resmi makamlar çabalamamız gerektiğini anlıyor. yerli otomobil markaları ve diğer yerli ürünleri geliştirmek.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu